fbpx

Yhteydenotto

Vaikuta suoraan kansanedustajien äänestyspäätöksiin. Keskustele, esitä ideoita, ehdota äänestyksiä ja hyödynnä asiantuntemustasi koko Suomen hyväksi.

Me haluamme kuulla teistä! Ota yhteyttä joko suoraan sähköpostilla etunimi.sukunimi@liikenyt.fi -osoitteisiin, tai sitten alapuolen yhteyslomaketta käyttäen.

Päätetään yhdessä.

Toimiston yhteystiedot:

Abrahaminkatu 8 L 83, 00180 Helsinki.

Petri Ruohonen
Toiminnanjohto, operatiiviset toiminnot
petri.ruohonen@liikenyt.fi

Karoliina Kähönen
Tiekartta, tutkimus, asiantuntijayhteistyö
karoliina.kahonen@liikenyt.fi

Sarian Antila
Viestintä
sarian.antila@liikenyt.fi

Tero Turunen
Aluetoiminta, ehdokasasiat
tero.turunen@liikenyt.fi

Alueelliset toimijat
(täältä tavoitat ehdokkaat alueittain)

01 Helsinki
helsinki@liikenyt.fi
Yhteyshenkilö: Anne Sorsa, 044 982 5269

02 Uusimaa
uusimaa@liikenyt.fi
Yhteyshenkilöt:
Timo Kallioja, 045 174 6051
Hannu Lyyra, 050 592 8756

03 Varsinais-Suomi
varsinais-suomi@liikenyt.fi
Yhteyshenkilöt:
Eija Riihilahti, 050 487 6288
Pasi Hautala, 050 541 0859

06 Häme
hame@liikenyt.fi
Yhteyshenkilö:
Ville-Matti Kuusela, 044 719 9445

07 Pirkanmaa
pirkanmaa@liikenyt.fi
Yhteyshenkilö:
Marjo Simpura, 046 936 5722
Sakari Hannonen, 044 777 7997

08 Kaakkois-Suomi
kaakkois-suomi@liikenyt.fi
Sanna Tallgren, 050 540 7604

09 Savo-Karjala
savo-karjala@liikenyt.fi
Yhteyshenkilö:
Sari Äkäslompolo, 040 532 1555

10 Vaasa
vaasa@liikenyt.fi

11 Keski-Suomi
keski-suomi@liikenyt.fi
Yhteyshenkilö:
Pekka Laaksonen, 040 504 0696

12 Oulu
oulu@liikenyt.fi
Yhteyshenkilö:
Jaana Saarinen, 050 3285 851

13 Lappi
lappi@liikenyt.fi
Yhteyshenkilö:
Janne Alkki, 044 060 5173

Viimeisimmät artikkelit

Viimeisimmät kommentit

Arkistot

Kategoriat

Pysy kuulolla

Olemme aktiivisia monessa kanavassa, tule seuraamme ja jatka keskustelua omissa kanavissasi kanssamme.